Červen 2022

 

 

 
 

 Červen 2022 

Zdravíme Tě,

červen umí zatočit s myšlením stejně dobře jako inflace s úsporami, takže my pomalu, ale jistě míříme do finále této sezóny. Protože konec dobrý, všechno dobré. Jak si kdo ustele, tak si i lehne. A my se trochu poválet chceme. Ve vší počestnosti, samozřejmě. A nemyslet a vypnout, což se některým z nás daří vlastně po celý rok.

Řeč je o letních prázdninách. S nimi přichází divadelní pauza. Takže jestli si nás chceš ještě užít v naší vrcholné formě, než se na dva, tři měsíce vypneme, neměl bys minout tato představení představení:

 

Olomóc, to bude nóc!

Olomouc je improvizační Mekka. Každý improvizátor si tam chce aspoň jednou v životě zahrát. A každý improdivák by tam měl taktéž přijít. Nebo že bychom si to teď jen tak vymysleli a kecáme? Tak či tak, jsme natěšení. Zavítáme do rajónu, který mají pod palcem místní improvizátoři a kamarádi z Oliv. My si pro sebe utrhli sólo akcičku. Jak nás asi přijme namlsané místní publikum? Pokud bys měl cestu kolem, protože svět je malý, přijď na nás do Telegraphu. Pííp, pip, pííp (←jakože morseovka).

10. 6. 2022 
20:00
Telegraph Gallery
Olomouc

Dej si do navigace toto!

→ klikni pro vstupenku ←

 

 

Přiveď tátu do Orchest(h)řiště!

11. 5. 2019 spatřil světlo světa formát Přiveď mámu! Za zvýhodněné vstupné jste si mohli pořídit dvě vstupenky a divadlo se zaplnilo, protože tady bylo poselství jasné. Vytáhni mámy jakéhokoliv věku ven a hlavně, buďte spolu. Diamantový prsten je sice fajn, ale držet někoho za ruku je lepší. A protože jsou mezi námi tací, kteří na toto představení nedají dopustit. A myslí o něm, že bylo vůbec naše nejvíc nejlepší. Rozhodli jsme se na něj navázat, však tentokráte bude věnované těm druhým půlkám.

Přiveď tátu – představení, ve kterém vzdáme holt všem otcům a taťuldům. Jaké jsou jejich hrdinné chvíle, pyšné momenty, tvrdošíjné chvilky i přešlapy a strachy, kterými musí projít při dokazování své role, jakožto pravé hlavy rodiny? V čem se liší vousatá výchova a něžnost od té mateřské? To se dozvíme společně s Vámi na této improvizační show. Tak vezmi svého tatínka a oslav s ním den otců. A klidně vem i mámu. Nemusí se ani holit, ani si lepit případného kníra. My chceme jen společný čas venku pod hvězdami. Jelikož budeme hrát na venkovní scéně DKMO. Pozor, repelent není v ceně! 🙂

21. 6. 2022
19:00
Orchest(h)řiště v DKMO
Ostrava

→ vstupenky zde ←

 

 

David je všechno, jen ne romatik!

V našem pravidelném, tj. druhém okénku, bychom ti rádi ukázali, že o talenty u nás opravdu nouze není. David se totiž na první dobrou může jevit jako muž, který oslňuje svými lékařskými znalostmi, černým humorem a svou lysou hlavou. Kdo ho zná o chloupek více, ví, že jeho duše žije v rytmu hudby.

Sám hraje, skládá a hlavně, od roku 2013 pořádá v Ostravě Open Mic, večer plný hudebních zázraků z blízka i daleka. Chceš-li recenzi české hudební scény, popřípadě tipy, co ti nesmí na letošních Coloursech uniknout, ozvi se mu. Díky tomuto přehledu se stal jedním z dramaturgů folkové akce tohoto roku, a sice Folkového Kolotoče. A bude spolu se Símou v sobotu 4. 6. 2022 uvádět Busking Stage. A protože dva jsou akorát, ale tři jsou ještě víc, věz, že na toto celé bude svým produkčním okem dohlížet náš Peťa.

Hádáš správně, toto je náš tip a absolutně neplacená reklama Folkovému Kolotoči. Nevíš-li co by, nech se povozit!

Chci na Folkový kolotoč!

 

 

A jakže to dopadlo?

Posledně jsme zvěstovali zprávu o tom, kterak se do Frýdku-Místku vydáváme, abychom se utkali v improvizačním klání, a svět tak mohl opěvovati vítěze tohoto souboje.

Nevěřte nikdy člověku, který tvrdí, že výhra není podstatná. Že důležitejší je být fair play, nasávat atmosféru, navazovat spolupráci. Jsou to kecy, historie si vždy pamatuje vítěze, a když je to hodně ostudné, tak i poražené.

No a tento zápas skončil plichtou. Takže teď, babo, raď. Bude si to někdo pamatovat? My určitě ano. Děkujeme FrMolu za pozvání. A loučíme se se zákulisním drbem: je úplně jedno, jak si chytrý, zabloudit můžeš i ve Frýdku-Místku.

 

Měj se kouzelně.

ALL IMP

♥♥♥