O nás

Kdo jsme, co děláme a jak jsme vznikali.

Ve zkratce

Co děláme?


Hrajeme divadlo, které nemá žádný předem vytvořený scénář. Vše vzniká na místě za spolupráce diváků. Vtipné scénky, delší spletité příběhy – co si kdo zrovna přeje. A to za doprovodu skvělých hudebníků, kteří stejně jako my musí bleskově reagovat na vzniklé situace.

Vycházíme z formátu Improligy, na kterém jsme odkojeni. Díky němu a také svým skvělým učitelům z divadla Odvaz jsme vytříbili své improvizační dovednosti.

Kde hrajeme?


Můžete nás vidět v Ostravě. Pravidelně hrajeme ve Staré aréně. Ale protože naše představení nepotřebují mnoho kulis, vystupujeme všude tam, kde se sejdou fajni lidé. A to může být všude.

Jací jsme herci?


Nejsme školení herci. Věnujeme se hraní ve svém volném čase mimo své civilní profese. Někteří z nás dříve prošli amatérskými soubory. Ale vesměs je náš projev civilizovaný. Každý z nás dodává svému hraní svou osobitost. A tahle pestrost je základem z kterého dokážeme těžit stále nové nápady. A jak moc rozdílní jsme? Mrkněte na naše medailonky.

Baví nás to?


Ano. A moc. Máme rádi smích a nečekané výzvy, které nám připraví vždy nápadití diváci. Anebo nechtěně často my sami sobě. Když vše vzniká na místě, nikdy nevíte, co se stane. Vždy je to jiné, osobité. A to je to kouzlo, které nás baví.

Jak jsme vznikali?

září 2013

Éra slastné nevědomosti

Pod vedením zkušených improvizátorů z Odvazu se formuje nová skupinka odvážných nadšenců, která se vrhá ztepilými krůčky vyplašené laně do bezbřehých vod divadelní improvizace.

únor 2014

Éra Atlantiku

Roky míjejí. Pokračuje tvrdý, zpocený trénink v prostorách ostravského klubu Atlantik. Hrstka těch nejvytrvalejších poprvé vystupuje před obecenstvo. Před své známé i úplně cizí lidi. Co z toho je horší? Mají blízko k psychickému zhroucení. Avšak obrovské salvy ovací na konci představení zapalují jiskřičku naděje na pokračování jedné velké improvizační odysei. Kostky jsou vrženy.

říjen 2015

Éra Krokodýlího ocasu

Hrstka zocelených po prvním veřejném vystoupení se již téměř nebojí dalších výzev. Vědí, že nadešel čas ukázat světu své nabubřelé ego. Stačí jen vymyslet svůdný, neotřelý a chytlavý název, který přesně vystihne jejich podstatu. Ano. „ALL IMP“. Hostují po ezo-podnicích a čajovnách až nakonec zakotví ve svém prvním domovském přístavu – v baru U Krokodýlího ocasu. Rozšiřují také své řady o nové posily, jestlipak vydrží?

září 2017

Éra Odvazu

Nic netrvá věčně. Krokodýlí ocas zavírá. Po dvou letech se All Imp přesunuje zpět pod křídla svých učitelů. Do čerstvě vybudovaného divadelního prostoru divadla Odvaz. Tady nadále tříbí své techniky improvizačního umu. A jakoby neodvratným osudem stvrzují čím dál více téměř nedělitelné spojení věrného žáka se svým mistrem.

prosinec 2019

Éra pokračování v Odvazu

Počet představení stoupá. V roce 2019 vystupuje All Imp pravidelně 2-3krát do měsíce před svými věrnými fanoušky, kteří zaplní 80-místné hlediště někdy dokonce až z poloviny. Nebojí se pouštět do nových formátů, vystupovat na festivalech… a pilovat své dovednosti i mimo kruhy Odvazu pod vedením těch nejdrsnějších Trojáků.

2020

Karanténa

Vládní představitelé se v roce 2020 rozhodli bojovat proti nové chřipkové epidemii zastavením kultury, jakožto hrozivého zdroje šíření. Později povolili umělecké vystoupení při splnění podmínky, že při něm nebudou přítomní diváci. Rok 2020 byl tragikomický. Aspoň Terezka se dočkala své vytoužené svatby.

2022

Sága pokračuje

Všechno jednou končí. Jen silní přežijou. A tím, jak zájem medií o pandemii slábne, začíná být znovu reálné vystupovat před živým publikem. Lidi! Konečně! Přežije však All Imp a bude nadále pokračovat? Chvilka napětí – ano, žije. A znovu se vrací na prkna i neprkna, aby ukázal světu… ééé… no, prostě aby se ukázal. Prostory divadla Odvaz padly za obět vynuceného pauzy. Nastává tak opětovné hledání domovské scény. Pendluje mezi divadelními prostory až nakonec zakotví ve Staré aréně.