Prosinec 2022

Zdravíme Tě,

už máš jmelí? Stromek v pozoru a hvězdu v okně svítící betlémským světlem, protože jsi rychlejší než všichni skauti proudící z Vatikánu dohromady? Dárky vymyšlené a zabalené, cukroví všeho druhu napečené? Byt jako klícku, všudypřítomnou vonící mandariku tak silně, až máš v plánu zapálit i sousedovic Františka? Ať jsou tvé odpovědi kladné či záporné, zpomal … a věř, že čas advetní je časem na všechno. Hlavně na to být spolu. A proto ťukáme ve tvém mailu s našim posledním shrnutím za rok 2022. Tak přestaň upalovat ty Franty, protože čas na lásku právě začíná! 

Peču, pečeš, pečeme!

Tak a dost! Buď to lepí moc a nebo málo. Prej svátky klidu a míru. Leda prdlajz. Jděte se vyhníst. Ucukrujte se k smrti. Vy ozdoby. Běžte se ověsit. Jen si prskejte. Vy sváteční atmosféry. Vy ko-ko-koledy. Oježíškujte se i se Santa Klausem. Běžte do jmelí. Uschněte a opadejte. Vy saláti. Copak? Uletěli včelí úlky? Tak přestaň vejrat jak kapr z vany. Hoď se do trouby. A dosáňkuj se naladit na tu nejlepší vánoční prdu.

13. 12. 2022
19:00

DK Poklad
Matěje Kopeckého 675/21
Ostrava-Poruba

Máme pro tebe dárek…

… ale budeš si ho muset zaplatit. Aneb konec marnému lámání si hlavy, co nadělit pod stromeček. Zážitek potěší vždy. A pokud máš pochyby, řekni jednoduše: „Jsou chvíle v životě, kdy musí dojít na improvizaci.“ Poukaz má platnost do konce června 2023 (za dlouho), je na kód, ne jméno (možný i putovní dárek) a úplně tě to nezruinuje (lidová moudrost: když chceš jít taky, kup dva a daruj jeden).

Tak na nic nečekej a objednávej! A hlavně, mysli na vánoční pohodu. Dej si svařák a buď dobrý.

Není koleda jako náš vánoční song!

Klidně by se o něj mohla prát rádia a my mohli být milionáři, kteří inkasují stejně jako Mariah Carey, ale zatím má své pevné místo již druhé Vánoce na rádiu Proglas.  A v našich srdcích.  Protože jako improvizátoři nacvičenou píseň neprodáme. I kdyby nám sněžilo do bot… tak se prosím nauč slova, ať máme na vánoční záložní plán v podobě sboru!

To by se asi i slza v koutku oka chvěla tomu největšímu cynikovi Davidovi, který nám tuto píseň věnoval. A my ji teď věnujeme vám. S láskou a jen tak. Protože další lidová moudrost – všechno si koupit zkrátka nejde. Tolik peněz nemá ani Ježíšek se Santou dohromady.

Boží Síma

Jestli je někdo středobohem našeho improvesmíru, základním kamenem skupiny a ženou, která vydrží vše, a přitom své radosti a boly ještě dokáže poskládat do libozvučných veršů, pak je to Síma. I díky ní můžeme uskutečňovat naše Tour de church, kdy faráři neváhají odsunovat oltář, abychom měli místo na hraní. Takovou moc ona má, neboť mimojiné je i výpomocnou kazatelkou evangelické církve a členkou synodní rady … a vůbec, pusť si o ní medailonek, který točila Česká Televize, a nebo si kup Vlastu. 

Takže věř, když ji vidíš na jevišti, je to malý zázrak, protože člověka s plným diářem na celý příští rok je těžké urvat. Boží zázrak.

Cink, cink, žuch!

A zazvonil zvonec a drbárny je konec.

Měj se kouzelně. A klidně i božsky.

ALL IMP

♥♥♥